DESCHIDERE DE POST: Organizator interimar Canada pentru World BEYOND War

By World BEYOND War, Aprilie 17, 2022

Fondată în 2014, World BEYOND War este o rețea globală de bază care pledează pentru abolirea războiului și înlocuirea acestuia cu o pace justă și durabilă. World BEYOND War caută un organizator digital și offline cu experiență, pasionat de desființarea instituției războiului. Scopul principal al acestui rol este de a crește World BEYOND Warbaza de membri a lui din Canada, amplifică evenimentele și campaniile partenerilor noștri canadieni și facilitează o mișcare coordonată împotriva războiului în toată Canada. Organizatorul Canada este un organizator online priceput, familiarizat cu strategiile de implicare offline și digitale. Acest rol necesită o abordare intersecțională a organizării, ridicând mesajele anti-război în cadrul unor mișcări mai largi, pentru a ajunge la un public divers, preocupat de impactul cu mai multe fațete al militarismului asupra oamenilor și a planetei. Exemple de lucrări curente includ https://nofighterjets.ca și https://peaceandjusticenetwork.ca/canadastoparmingsaudi

Locație: la distanță (trebuie să aibă sediul în Canada)
Departament: Organizare
Raportează către: Director de organizare
Tip de post: part-time (20 ore/saptamana)
Durată: Acesta este un contract de concediu parental de 7.5 luni pentru un contractor independent
Data de începere: 18 iulie 2022
Data de încheiere: februarie 28, 2023
Compensație: 34,000 USD pe an, ceea ce înseamnă 21,250 USD pentru perioada implicată
Termenul limită pentru a aplica: 9 mai 2022

Responsabilitățile principale includ:
*Crește sprijinul la nivel local pentru WBW în Canada prin organizarea și gestionarea evenimentelor și campaniilor online și offline care implică voluntari și membri ai organizațiilor afiliate
* Proiectați și implementați campanii de advocacy a problemelor strategice cu obiective, ținte, strategii și tactici clare
*Organizați și găzduiți webinarii
*Recrutați, instruiți și gestionați voluntari
*Stabiliți și gestionați coaliții pentru a facilita o mișcare de pace coordonată la nivelul întregii Canade
* Produceți conținut creativ și educațional pentru site-ul web WBW, e-mail-uri, rețelele sociale, fișe informative și materiale de presă
*Angajați-vă în discursuri în public și apariții media pentru a amplifica mesajul WBW și a ajunge la un public mai larg
*Amplifică munca organizatorilor, voluntarilor și aliaților noștri prin intermediul mass-media online și offline și a strategiilor de implicare publică
* Gestionați baze de date pentru a urmări relațiile cu voluntarii și aliații
*Recomandăm și inițiază noi instrumente digitale pentru mobilizare și dezvoltarea mișcării pentru a ne îmbunătăți munca și a ne dezvolta rețeaua de bază

Calificări necesare:
*Experienta de cel putin 1-3 ani in organizare digitala
* Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă, cu fluență atât în ​​engleză, cât și în franceză
*Alinierea cu World BEYOND Warmisiunea lui de a pune capăt oricărui război și de a stabili o pace dreaptă și durabilă
*Experiență în organizarea intersecțională care evidențiază dreptatea rasială, justiția de gen, justiția climatică și drepturile indigenilor un plus
* Foarte organizat și capabil să gestioneze mai multe proiecte simultan, fără a sacrifica calitatea
*Experienta de lucru de la distanta
*Experiență de lucru cu o organizație neguvernamentală sau în sectorul nonprofit
* Înțelegerea puternică a organizării, mobilizării și acțiunilor directe online și offline
*Capac de a călători ocazional la nivel național și internațional
*Cunoștințe cu e-mail, internet și software pentru foi de calcul, Google Suite, Zoom, Action Network, WordPress, platforme de social media sau sisteme similare
*Experiență de lucru într-un context multilingv în diferite fusuri orare
* Experiență în crearea și susținerea coalițiilor cu capacități diferite
*Experiență în gestionarea dinamicii complexe ale partenerilor
*Experienta in planificarea strategica a campaniilor

Poziția este deschisă până la ocupare. World BEYOND War depune eforturi pentru un mediu de lucru divers și încurajează femeile, persoanele de culoare, persoanele LGBTQ și persoanele cu dizabilități să aplice.

APLICI AICI.

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate *

Articole pe aceeaşi temă

Teoria noastră a schimbării

Cum se pune capăt războiului

Move for Peace Challenge
Evenimente antirăzboi
Ajută-ne să creștem

Donatorii mici ne mențin în mers

Dacă alegeți să faceți o contribuție recurentă de cel puțin 15 USD pe lună, puteți selecta un cadou de mulțumire. Mulțumim donatorilor noștri recurenți pe site-ul nostru.

Aceasta este șansa ta de a reimagina a world beyond war
Magazinul WBW
Traduceți în orice limbă